Teatr Małego Widza

W piątek 10 maja przedszkolaki (z grup Myśliciele i Wędrowcy) wybrały się do Teatru Małego Widza na spektaklo - koncert "Super Luper". Nadrzędną ideą tego miejsca jest traktowaniem dziecka jako partnera, pełnoprawnego odbiorcy sztuki i uczestnika kultury. Dzieci były zaskoczone formą spektaklu i niecodziennym sposobem komunikacji aktorki, która oddziaływała na wyobraźnie dzieci, za pomocą mimiki, gestów, światła, rytmu, dźwięków, muzyki. Ten szczególny sposób komunikacji (bez użycia słów) daje dzieciom przestrzeń i czas na przeżywanie i wyrażanie emocji. Przedszkolaki nie kryły entuzjazmu, cały czas żywiołowo uczestnicząc w spektaklu (śmiejąc się i klaszcząc). To dostosowanie do percepcji i sposobu badania świata polisensorycznie, sprawiło, że spektakl dotarł do wszystkich widzów, wzbudzając w nich absolutną satysfakcję.(zdjęcia w galerii)