Więcej skuteczności, mniej bezradności

Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców dzieci do lat 6.

„Więcej skuteczności, mniej bezradności. Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice” w poradni "Uniwersytet dla Rodziców"

Warsztaty są przeznaczone dla rodziców dzieci do lat 6, przeżywających bezradność i frustracje w wychowaniu swoich dzieci, zainteresowanych skutecznym wychowaniem bez  przemocy.

Celem warsztatów jest:

• Nauczenie się jak można skutecznie, a zarazem w sposób przyjazny dla dziecka i rodzica przeprowadzać konieczne działania wychowawcze (w tym stawianie wymagań, granic, wydawanie poleceń itd).
  • Nauczenie się rozpoznawania i lepszego radzenia sobie z emocjami przeżywanymi   w kontakcie z dzieckiem, zwłaszcza w sytuacjach trudnych.
  • Wypracowanie bardziej odpowiadających potrzebom dziecka i rodzica sposobów reagowania w typowych, trudnych sytuacjach zdarzających się w kontakcie z dzieckiem.
  • Wybór najskuteczniejszych metod  z własnego”zestawu narzędzi wychowawczych”  i wprowadzenie zmian w tych mniej skutecznych.

Grupa ma charakter edukacyjny. Jest prowadzona w formie warsztatów, inspirowanych programem „Dobry Rodzic, Dobry Start”, Fundacji Dzieci Niczyje.

Planowane rozpoczęcie kolejnych warsztatów 13.01.2023

Zapisy do grupy przyjmowane są w godzinach 9.00-18.00 w sekretariacie Poradni “Uniwersytet dla Rodziców” tel. (512 388 571).

Na listę podstawową zapisujemy 20 osób. Kolejne osoby zapisywane są na listę rezerwową. Przed rozpoczęciem zajęć weryfikujemy zgłoszenia z listy podstawowej. Na miejsca osób które zrezygnują, zapraszamy osoby z listy rezerwowej, według kolejności zgłoszeń. Zapisy od 8.12.2022.

Zajęcia odbywają się w PIĄTKI g. 10.00-12.00 i obejmują 8 dwugodzinnych spotkań.

Osoba prowadząca: Anna Salwa – Kazimierska

UWAGA – na warsztaty nie przyjmujemy par w ostrym konflikcie. W przypadku konfliktu między rodzicami, na daną edycję grupy może uczęszczać tylko jeden z nich. Podyktowane jest to troską o zapewnienie uczestnikom atmosfery spokoju oraz niezakłóconego korzystania z zajęć.

Niestety nie mamy możliwości zapewnienia dzieciom opieki w trakcie zajęć, dlatego zapraszamy bez dzieci.